Novinky z Údolí sportu – podzim 2017

Při pohledu z okna a na rtuť teploměru je jasné, že léto je definitivně pryč. A za námi je také prvních 6 měsíců života projektu Údolí sportu, během kterých zavítalo na internetové stránky www.udolisportu.cz více než 100.000 čtenářů ze všech koutů České republiky!...

Při pohledu z okna a na rtuť teploměru je jasné, že léto je definitivně pryč. A za námi je také prvních 6 měsíců života projektu Údolí sportu, během kterých zavítalo na internetové stránky www.udolisportu.cz více než 100.000 čtenářů ze všech koutů České republiky! Kolik z nich nakonec do Víru opravdu přijelo jen těžko odhadovat, každopádně v létě bylo ve Víru opravdu rušno, tak snad jsme tomu alespoň trochu napomohli i my ????

Hlavním tahákem Víru je ale Vír samotný, jedinečná příroda v jeho okolí a nezaměnitelná atmosféra tak trochu zapomenutého kraje pod zakázanou přehradou. Turistům je asi v celku jedno, kdo a pod jakou záminkou je do Víru naláká, jde hlavně o to, aby se u nás cítili dobře.

V tomto směru se Vír za posledních deset let výrazně změnil. Když jsme v roce 2008 naplno rozjížděli projekt ledové stěny, museli jsme návštěvníky posílat za jídlem do Bystřice nebo dokonce do Poličky. Zima byla obecně považována za hluché období, které se musí nějak přežít. Dnes přijíždí do Víru během zimních měsíců stovky turistů, kteří mají kde jíst, pít i bydlet. A to je přesně ten směr, ve kterém chceme pokračovat. Ani my netoužíme po přelidněném údolí, které začne ztrácet svoje kouzlo. Jde nám právě o vhodné provázání jednotlivých aktivit a zajímavostí tak, aby Vír žil po celý rok.

Aktuálně intenzivně pracujeme na projektu cyklotras určených pro horská kola a na otevření unikátního test centra sportovního vybavení, což mohou být přesně ta lákadla, která do Víru přivedou návštěvníky i mimo letní sezónu. Od května 2018 bude turistům k dispozici informační centrum komunikující v několika světových jazycích, ve kterém budeme rádi prezentovat i vaše služby pro návštěvníky Víru, podobně jako tomu je již dnes na stránkách www.udolisportu.cz.

Znovu bychom touto formou rádi vyzvali všechny ke vzájemné spolupráci, ať už se jedná o podnikatelské subjekty, nekomerční organizace nebo aktivní jednotlivce. Pojďme společně pracovat na tom, aby za dalších deset let byl Vír ještě lepším místem, kde je stále co objevovat a kam se budou turisté vždycky rádi vracet, a to nejen v létě.

V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese info@udolisportu.cz  nebo volejte na číslo +420 777 704 464.

Zpět na přehled

Nahoru