Běhání

Slabý provoz na komunikacích a nádherná příroda všude kolem…co víc si pro běhání přát. Popisovat běžecké trasy v okolí Víru je asi zbytečné, proto se zaměříme na několik významných akcí, které zdejší atletický oddíl organizuje. Tou nejznámější je tradiční Malý svratecký maraton (MSM), který se z Víru do Nedvědice běhá už několik desetiletí. Termín MSM bývá většinou předposlední sobotu v srpnu, ale určitě je dobré si datum předem ověřit.

Malý svratecký maraton

Malý svratecký maratón založil RNDr. František Vojta (1902–1973), lektor a asistent na brněnských vysokých školách, atlet, zakladatel vysokoškolského sportu v Brně. Do Víru se dostal v roce 1954 jako dělník na stavbě přehrady a jeho láska ke sportu vyústila v uspořádání Malého svrateckého maratonu. Závod se běží za plného silničního provozu z Víru do Nedvědice, kde je obrátka závodu. Po stejné silnici pak zpět do Víru. Trať měří 32 km. Převážný povrch trati je asfalt, pouze přes Vír dlažební kostky. Do Nedvědice trať klesá po proudu řeky Svratky, převýšení na 16 kilometrech je přibližně 50 m a do cesty se postaví jediný vyšší kopec v Ujčově.

Horský běh kolem Vírské přehrady

Jarní alternativou MSM je horský běh kolem Vírské přehrady, který se koná většinou závěrem května. Trasa závodu vede kolem Vírské přehrady a běžcům nabízí jedinečné rozhledy po okolní přírodě. Přesný termín akce budeme určitě prezentovat v připravovaném kalendáři.

Kontakt

Koordinátor

Koordinátor

Údolí Svratky a.s.
Telefon

Telefon

(+420) 566 566 566
Provozovatel

Provozovatel

Další aktivity a sporty

Prohlédnout dalších 20+ sportů

Nahoru