Fotbal

Fotbal má ve Víru dlouhou tradici, která sahá až do třicátých let minulého století. Avšak až v roce 1950 bylo vybudováno oficiální fotbalové hřiště Na Bahnech na kterém se i dnes hrají všechna místní fotbalová klání. Vírský fotbalový klub existuje od roku 1964 jako jedna ze součástí spolku TJ Jiskra Vír. Za tuto dobu se místní A tým zúčastnil různých soutěží od „pralesní“ IV. třídy až po okresní přebor. Dnes hraje „áčko“ pod trenérem Petrem Šenkýřem v horních patrech tabulky III. třídy okresní fotbalové soutěže.
 
Vírský fotbalový klub je jedním z mála vesnických klubů, který se snaží udržovat své mládežnické fotbalové celky. Mladí žáčci jsou již od útlých let fotbalově vychováváni pod přísným dohledem místního fotbalového srdcaře Jaroslava Skoumala. K tomu se Vír může pyšnit svým žákovským turnajem, pořádaným vždy na konci června, který je jedním z nejstarších žákovských turnajů na Vysočině. Vírští dorostenci dokonce v sezoně 2018/19 psali historii, když pod taktovkou Jana Preislera nakoukli do I.A krajské fotbalové ligy, bohužel po odchodu velké části hráčů do dospělého fotbalu muselo být dorostenecké mužstvo pro nedostatek hráčů zrušeno. Zbývající dorostenci ale rozhodně na fotbal nezanevřeli a nadále trénují společně s dospělými.
 
V současné době probíhají jednání s Vírským zastupitelstvem o získání dotace na kompletní rekonstrukci fotbalového zázemí. Navíc mají Vírští fotbalisté možnost trénovat na nově zrekonstruovaném víceúčelovém hřišti „v Ledničkách“ a zimní přípravu pravidelně absolvují v obecním Kulturním Domě.

Kontakt

Koordinátor

Koordinátor

Jiskra Vír, z.s
Telefon

Telefon

(+420) 605 578 043
Provozovatel

Provozovatel

Nahoru