Lyžování

Lyžařské areály v okolí (Jimramov, Dalečín, Olešnice) – přímo ve Víru již bohužel lyžařský vlek nenajdete, přestože zde řadu let fungoval a pomohl v obci vytvořit početnou lyžařskou komunitu. V blízkém sousedství však vyrostlo vleků hned několik. Tady je jejich výčet a základní popis.

Kontakt

Koordinátor

Koordinátor

Adrex Base Camp
Telefon

Telefon

(+420) 566 566 566
E-mail

E-mail

Provozovatel

Provozovatel

Dalečín

Ski areál Dalečín leží v bezprostřední blízkosti obce Dalečín, asi 10 km severně od města Bystřice nad Pernštejnem, a to na jejím jihozápadním kraji. Sjezdovka je pravidelně strojově upravována, je vybavená umělým zasněžováním, osvětlením pro večerní lyžování. Dále je možné v areálu využít občerstvení, parkoviště a lyžařskou školu (na objednávku). Sjezdovka je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro rodiny s dětmi i pro lyžařské výcvikové kurzy, pro lyžaře i snowboardisty. Milovníci běžeckého lyžování mohou využít strojově upravované trasy.
Délka : 600 m
Převýšení : 100 m
Odkaz : www.skidalecin.cz

Karasín

Ski areál Karasín se nachází na kraji obce Karasín na kopci Zadní skála (712 m), cca 8 km severovýchodně od města Bystřice nad Pernštejnem, v těsném sousedství rozhledny Karasín. V přízemí rozhledny je k dispozici občerstvení a sociální zařízení. Sjezdovka je zasněžována umělým sněhem, pravidelně strojově upravována a opatřena osvětlením pro večerní lyžování. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky a pro školní lyžařské kurzy. Začátečníci mohou využít služeb lyžařské školy, která také půjčuje snowboardy.
Délka : 450 m
Převýšení : 110 m
Odkaz : www.karasin.cz

Nový Jimramov

Ski areál Nový Jimramov leží v obci Nový Jimramov (650 m.n.m.). Sjezdovka, která je na severovýchodním svahu, je vhodná pro začátečníky, pokročilé i náročné lyžaře a snowboardisty. Je vybavena sněžným dělem, osvětlením pro večerní lyžování, je strojově upravována. Dále lze v areálu využít občerstvení, lyžařskou školu a parkování. Areál je vhodný pro lyžařské výcviky. Je zde lyžařská škola s výukou lyžování a snowboardingu. Areál je dostupný autem i autobusovou hromadnou dopravou. V půjčovně si lze vypůjčit lyže, snowboardy, boty, lyžařské helmy a brýle.
Délka : 600 m
Převýšení : 90 m
Odkaz : www.skijimramov.cz

Olešnice na Moravě

Ski areál Olešnice se nachází v nadmořské výšce 550 až 660 metrů a je tvořen dvěma sjezdovkami, z nichž jedna je červená a druhá modrá. Jejich celková délka činí 1,1 kilometru, přičemž přepravu zajišťují dva vleky o celkové přepravní kapacitě 1 500 osob za hodinu. Sjezdovky jsou strojově upravovány a díky výkonnému umělému osvětlení můžete přijet i na večerní lyžování. Pro příznivce freeski a snowboardingu jsou nachystány překážky na sjezdovce a několik skoků. Ski areál Olešnice disponuje půjčovnou lyží, ski servisem a také lyžařskou školou. Pro nejmenší je připravena dětská školička včetně dětského lana. Pod vlekem se nachází příjemné občerstvení a rozsáhlé parkoviště, kde můžete bezplatně odstavit svůj vůz.
Délka : 500 m
Převýšení : 100 m
Odkaz : www.ski-areal.cz

Nové Město na Moravě

Sjezdovka leží na Harusově kopci (741 m n. m.) asi 2 km severozápadním směrem z Nového Města na Moravě, cca 11 km ze Žďáru nad Sázavou. Je dobře dostupná jak automobilem, tak i vlakem. Železniční zastávka Nové Město na Moravě zastávka je vzdálena cca 1 km od sjezdovky. Lyžařský areál (orientován východním směrem) je velmi dobře vybaven, např. umělým osvětlením pro večerní lyžování, sněžným dělem pro dosněžování, občerstvením. V Novém Městě na Moravě je několik půjčoven lyžařské výstroje a servisů lyží. Areál je ideální pro začátečníky i pro pokročilé. Vynikající podmínky zde naleznou školní lyžařské kurzy. V provozu je také lyžařská a snowboardingová škola. Celý areál a jeho okolí je příhodný jak pro sjezd, tak i pro běžecké lyžování. V okolí jsou strojově upravovány desítky kilometrů běžeckých lyžařských tras.
Délka : 550 m
Převýšení : 110 m
Odkaz : www.skisnowpark.cz

Další aktivity a sporty

Prohlédnout dalších 20+ sportů

Nahoru