Traily Vír rozšíří nabídku tras pro cyklisty

Spolek Údolí Sportu připravuje jarní bikerskou novinku. Podařilo se nám domluvit se soukromým vlastníkem lesa na zbudování kopaného trailového úseku v prudším svahu vedle bývalé sjezdovky. Od listopadu 2019 ve Víru vznikají první menší klopenky a terénní vlny.

Spolek Údolí Sportu připravuje jarní bikerskou novinku. Podařilo se nám domluvit se soukromým vlastníkem lesa na zbudování kopaného trailového úseku v prudším svahu vedle bývalé sjezdovky. Od listopadu 2019 ve Víru vznikají první menší klopenky a terénní vlny. Záměrem je nastavit obtížnost tak, aby byla závislá na rychlosti průjezdu, tedy aby v malé rychlosti zvládnul trailík i méně ostřílený cyklista a aby při vyšší intenzitě bavila “střelce”. Garantem “jezdivosti” se stal Saša Sidor, kterému pod rukama vyrostlo už mnoho metrů vyhlášených bikových atrakcí.

Havlův trail, pojmenovaný podle majitele pozemku, by se měl stát v budoucnu pilotním úsekem pro prezentaci managementu úprav terénu a pro jednání s dalšími vlastníky. Mikroregion Bystřicko skýtá velký potenciál pro cykloturistiku a překvapivě i technické ježdění.

Navíc asi můžeme prozradit, že započala výstavba pumptracku (viz foto a návrh provedení) v nedaleké Bystřici nad Pernštejnem. Oba nové cyklistické prvky zakomponujeme do doporučených tras v našem údolí. Nedaleká novoměstská Vysočina Aréna, která je již roky vyhlášenou XC lokalitou, tak nezůstane jedinou bikovou destinací v regionu.

Aktuální dění sledujte na facebooku
Biku zdar!

Zpět na přehled

Nahoru