Rybaření

Vír býval vždy vyhlášenou rybářskou destinací. A ani zavedení prvního ochranného pásma kolem údolní nádrže Vír I. tento fakt nezměnilo. Rybaření je organizováno pod novou organizací, a tou je Moravský rybářský svaz, z.s.. Místní organizace Vír je pověřena hospodařením na revíru Svratka 11P, který je tvořen řekou Svratkou od mostu pod nádrží Vír I až po hráz nádrže Vír II včetně vyrovnávací nádrže.

Lovit mohou členové i nečlenové rybářských svazů, podmínkou je vlastnictví Rybářského lístku, který vydávají příslušné správní orgány v místě bydliště žadatele a dále platné povolenky k rybolovu na daný revír, který vydává jednatel MO Vír, tel. 724 218 379. Členové MO Vír pak mohou na platnou povolenku rybařit na Vojtově rybníku pod Vírem, v zimních měsících je možno na tomto rybníku lovit ryby tzv. „na dírkách“. To je umožněno i nečlenům rybářského svazu.

 

Muškaření – Sport gentlemanů

Vír a řeka Svratka je pro muškaření v podstatě ideální lokalitou. Řeka je plná ryb, sice zpravidla menší velikosti, ale jejich počet převyšuje většinu jiných toků v České republice. To vše zasazené do nádherné přírody Českomoravské vrchoviny. A k tomu všemu si navíc můžete přizvat opravdového odborníka na muškaření, Vírského rodáka, pravidelného účastníka MČR a více mistra Evropy v této rybářské disciplíně Miloslava Šenkýře, který vás provede po zdejší řece i stojaté vodě.

Opravdovou lahůdkou je pak rybaření ve vyrovnávací nádrži Vír II., která je celorepublikově vyhlášena jako pstruhový ráj, s výskytem převážně pstruha potočního, často v trofejních velikostech. Pokud chcete objevit krásu rybaření na této zcela unikátní lokalitě, neváhejte a obraťte se na Miloslava Šenkýře, který vás ochotně zasvětí do tajů krásné řeky a nádherné přírody všude kolem.

Kontakt

Koordinátor

Koordinátor

Miloslav Šenkýř
Telefon

Telefon

(+420) 732 276 384
Provozovatel

Provozovatel

Odkaz na provozovatele

Další aktivity a sporty

Prohlédnout dalších 20+ sportů

Nahoru